Açıköğretim Fakültesi AÖF Tarih Bölümü

Reklam Alanı
Reklam Alanı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 4 yıllık tarih bölümü nasıldır, dersleri nelerdir, formasyon hakkında, çıkmış sınav soruları ve tüm ders kitaplarını nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Aöf tarih bölümü 4 yıllık lisans bölümlerinden birisidir. Son haliyle mezunlar formasyon alamıyor. Tarih bölümü mezunları ne iş yapar nasıl iş imkanları yaratır diyorsanız bu konuyu forumlarda araştırabilirsiniz.

Ders kitaplarını e-öğrenme sitesinden indirebilirsiniz. Aynı şekilde tarih çıkmış sorular ve cevaplarına buradan bakabilirsiniz. Açıköğretim bunların yanında derslere ait konu anlatım videoları yayınlıyor bu kaynaklardan da sınavlara hazırlanırken faydalanabilirsiniz.

Tarih bölümü 1 sınıf dersleri
Tarih bölümü 2 sınıf dersleri
Tarih bölümü 3 sınıf dersleri
Tarih bölümü 4 sınıf dersleri

Bu lisans bölümümün amacı; Türk ve dünya tarihini bilimsel metotlarla öğretmektir. Tarihin başlangıcından günümüze kadar dünyanın geçirdiği evreleri, insanoğlunun ürettiği uygarlıkları, siyasi, sosyal ve ekonomik olayları; özellikle Türk tarihinin değişik dönemlerini okuyup anlayacak, yorum yapacak ve gerektiğinde bilimsel yöntemleri kullanarak yeniden yazacak elemanlar yetiştirmektir.

Bugün üniversitelerimizde yeterli sayıda örgün öğretim yapan Tarih bölümleri mevcuttur. Ancak, bu alana ilgi duyduğu halde çeşitli nedenlerle örgün öğretim programlarına devam edemeyen çok sayıda kişinin varlığı da bilinmektedir. Diğer taraftan Tarih araştırmaları ve okumaları dünyada ve ülkemizde gittikçe artan bir ilgi ile takip edilmektedir.

Bu program, açıköğretim sistemiyle geniş kitlelere ulaşarak onların bilgi gereksinimlerini gidermeyi ve Tarih konusuna her kesimden ve seviyeden ilgi duyanlara gerekli eğitim olanağını sağlamayı amaçlamaktadır. Programın diğer bir amacı da Türkiye dışında yaşayan Türk veya Türk kökenli tarih meraklılarına ulaşarak, onların da Tarihi, Türk tarihçilerinden öğrenmelerini sağlamaktır.

Reklam Alanı

Güz Dönemi Ara Sınavı
26 - 27 Kasım 2016

Üye OlŞifremi Unuttum