2016-2017 Açıköğretim Fakültesi Kayıt Yenileme İşlemleri

Reklam Alanı
aöf kayıt yenileme
Reklam Alanı

Açıköğretim Fakültesi 2016-2017 yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri başlıyor. AÖF kayıt yenileme ders ekle-sil ve ücretin bankaya ödenmesi ile tamamlanır.

Kayıt yenileme tarihleri, 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayıp, 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir. 7 Ekim mazeretli olanlar için son gündür.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebilir.

Ders ekle-sil işlemi http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır. Öğrenciler, ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler.

Harç ücretini yatırdıktan sonra ders silme işlemi yapamazsınız. Eğer Ders ekle-sil işlemi yapmadan kayıt yenileme ücretini öderseniz, Fakültenin seçtiği dersleri kabul etmiş sayılırsınız. Önemli bir husustur bu ayrıntısı atlamayınız.

Öğrencilerin sorun yaşamamaları için harç ücretini yatırmadan önce Kayıt Yenileme bağlantısından sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

Kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyenler 6-7 Ekim 2016 tarihlerinde Kayıt Otomasyonu sayfasına girerek Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler.

Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Ödemelerle İlgili

Ödeme bilgileri ders ekle-sil ekranında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders ekle-sil işlemini yapan öğrenciler 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Vakıfbank şubelerinden, ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), 444 0 724 telefon bankacılığı veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.

Mazeretli kayıtların son günü olan 7 Ekim 2016 tarihinde İnternet, ATM ve Telefon Bankacılığından saat 23:30’a kadar, şubelerden ise mesai saati bitimine kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidirler. 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi Kayıt Yenileme bedelini ödemeyip sadece geçmiş dönem borç/borçlarını ödeyen öğrencilerin 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Döneminde kaydı yenilenmez.

7 Ekim 2016 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Güz Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Güz Dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybederler.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler Öğrenci Otomasyonu sayfasına giriş yaparak kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidirler.

Reklam Alanı

Güz Dönemi Ara Sınavı
26 - 27 Kasım 2016

Üye OlŞifremi Unuttum