Açıköğretim Kaydımı Sildirmek İstiyorum

Reklam Alanı
sıkça sorulan sorular
Reklam Alanı

Açıköğretim Fakültesi kaydınızı sildirmek için neler yapacağınızı ve bu işlemlerin nasıl olduğunu anlatmaya çalışacağız.

AÖF, öğrenciler için tercih edilebilir bir Üniversite olduğu kadar bazı durumlarda da eğitim süresince oluşan bir takım engeller yüzünden öğrenciler bırakmak istediği bir öğretim kuruma haline gelebiliyor.

Kayıt sildirme işlemi zor değil sadece bunun için zaman ayırmanız ve aşağıda belirtilen belgeleri hazırlayarak AÖF bürosuna bizzat başvurmanız gerekmektedir.

1) Kaydını sildirmek istediğinizi açıkça belirten imzalı ve tarihli dilekçe

2) Öğrenci kimlik/tanıtım kartınız ile AÖF bürosuna bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Öğrenci kimlik/tanıtım kartını ibraz edemeyenlerin özel belgelerle kimliğini kanıtlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kayıtları silinmez.

Kayıt silme işlemi, öğrenciye, ilgili askerlik şubesine, Anadolu Üniversitesi otomasyon sistemine aynı anda bildirildiği ve bu işlemin iptal edilmesi mümkün olmadığı için öğrencilerimiz kayıt silme konusunda kesin kararlarını vermeden AÖF bürolarına başvurmamalıdırlar.

NOT: Geçmiş öğretim yıllarına ait öğretim gideri ve öğrenim ücreti/öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin kayıtlarının silinebilmesi için AÖF bürosuna başvurmadan önce bu borçlarını bankaya ödemeleri gerekmektedir.

Reklam Alanı

Güz Dönemi Ara Sınavı
26 - 27 Kasım 2016

Üye OlŞifremi Unuttum