AÖF Dikey Geçiş Nasıl Oluyor

Reklam Alanı
dikey geçiş
Reklam Alanı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Açıköğretim Fakültesini tercih eden öğrenciler seçtikleri lisans bölümleri okuyabilirler. Bilindiği üzere sınavsız dikey geçiş sona erdi, bu yüzden önlisans mezunu herkes DGS’ye girmek zorunda. Sınava girmeyen öğrenciler tercih yapamayacaktır.

Sınava girdik, sonuçlar açıklandı ve puanımızı öğrendik. Peki bundan sonra süreç nasıl işleyecek, dikey geçiş nasıl olacak bu konu hakkında bilgilendirelim.

ÖSYM, DGS sınav sonuçlarını açıkladıktan sonra yine ÖSYM’nin sitesinden seçtiğiniz bölümleri tercih edeceksiniz. Örneğin; işletme, kamu yönetimi, iktisat vs.

Daha sonra ÖSYM tercih sonuçlarını açıkladığında seçtiğiniz bölümü kazandıysanız Açıköğretim Fakültesinin duyurduğu tarihler arasında kayıt işlemlerini önce internet üzerinden ön kayıt yapacaksınız, daha sorna evraklarınızı tamamlayarak gerçek kayıt için AÖF bürosuna gideceksiniz. Böylece işlemleriniz bitmiş olacak.

https://aof.anadolu.edu.tr adresine giriş yaparak kayıt otomasyonu bağlantısına tıklayınız. Karşına gelen ekranda dikey geçiş linkine tıklayarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Reklam Alanı

Güz Dönemi Ara Sınavı
26 - 27 Kasım 2016

Üye OlŞifremi Unuttum